Jak pozbyć się stonki ziemniaczanej?

Wiele roślin uprawnych zagrożonych jest różnego rodzaju insektami. Możemy zakupić wiele preparatów na mszyce i przędziorki.

Wielu ogrodników chętnie je kupuje bowiem pozwala uniknąć niepotrzebnych niespodzianek. O ogród należy dbać cały rok. Samo zainteresowanie w sezonie nie wystarczy. Aby nasz ogród lub działka cieszyły się dorodnym wyglądem, warto zadbać o to regularnie. Unikniemy wtenczas zbytniego zapuszczenia chwastami, co nie jest miłym widokiem. Obecnie rolnicy mają do dyspozycji wiele różnych środków które pomagają im uporać się ze szkodnikami zagrażającymi ich uprawom. Duże ilości szkodników, potrafią dokonać bardzo dużych zniszczeń na naszych plonach.

Dlatego tak ważne jest opryskiwanie, przed zakupem środka do oprysków powinniśmy dokładnie sprawdzić jakie szkodniki chcemy usunąć.

Najgroźniejszym szkodnikiem zagrażającym uprawom ziemniaków jest stonka ziemniaczana. Stonki żywią się liśćmi,k wiatami, jak również łodygami, nie pozwalając roślinie na jej prawidłowy rozwój. Trzeba zatem nabyć odpowiedni preparat, który poradzi sobie z niepożądanymi insektami. Oczywiście zwalczanie szkodników w ziemniaku powinno odbywać się według określonych zasad. Opryski należy powtarzać, trzeba także zwrócić uwagę na siłę i kierunek wiatru, Opryski przy zbyt dużym wietrze nogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów, a oprysk może przenieść się na sąsiednie pola. Należy dokładnie zapoznać się z instrukcją, musimy bowiem wiedzieć ile środka insektobójczego należy rozpuścić, i jaką ilość środka stosować na obszarze jednego hektara. Znajdziemy na rynku także wiele różnych środków do naszych ogrodów, powszechnie stosowane są preparaty do ochrony roślin ogrodowych, które skutecznie chronią nasze rośliny. Każdy rolnik czy też miłośnik ogrodu kupuje różnego rodzaju materiały chroniące rośliny. Mogą być to różnego rodzaju środki na insekty, czy też opryski, które hamują wzrost chwastów. Można nabyć także preparat odstraszający psy i koty. Kiedy nieznane psy lub koty chcąc wtargnąć na naszą posiadłość, wówczas taki właśnie preparat rozwiąże nasz problem.